Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Seznam.cz spouští publikační platformu pro externí novináře, získá další zdroj obsahu Hráči dne

08:08, 30. 11. 2022

Internetová služba Seznam.cz (majitel Ivo Lukačovič) spouští další službu, která jí umožní lépe monetizovat home page Seznamu a která by měla být dalším zdrojem levného obsahu. Nová platforma Seznam Médium nabídne prostor pro publikování autorských článků a komentářů jednotlivých autorů a institucí.

"Kvalitní příspěvky mají šanci objevit se na domovské stránce Seznam.cz v sekci Newsfeed a jejich autoři mohou následně získat podíl z příjmu reklamy, která se zobrazí u jejich článků," uvedla firma. Podmínkou je, aby články daného autora získali v souhrnu minimálně 100 tisíc zobrazení. "Po diskuzním modulu je to další krok v naší strategii socializace a platformizace Seznamu," uvedl člen představenstva Seznam.cz Matěj Hušek (foto), zodpovědný za home page.

Newsfeed na hlavní stránce Seznam.cz umisťuje obsah z externích médií. Na tomto obsahu pak Lukačovičova firma protáčí reklamu. Výnosy se dělí mezi obě strany, nejčastěji v poměru 70 procent pro Seznam a 30 procent pro externího publishera.