reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

BiQ Group kupuje brněnské vývojářské studio, specializuje se na vývoj webů a e-shopů Hráči dne

Technologická skupina BiQ Group dokončila další akvizici, získává 100 procent v brněnském vývojářském studiu PUXdesign (společnost pux). To vyvíjí weby a e-shopy na míru, zaměstnává přes padesát lidí. "Celková valuace PUXdesignu dosáhla 100 milionů korun, výše akvizice se tedy pohybuje ve vyšších desítkách milionů korun za většinový podíl," uvedla BiQ. Obrat firmy v roce 2022 podle ní činil 65 milionů korun, což je oproti loňskému roku nárůst o 25 procent.

"Do BiQ Group vstupujeme s očekáváním, že pomůže naší firmě k dalšímu růstu zejména prostřednictvím velkých klientů. Společně se chceme posunout také na západní trhy, k čemuž je potřeba další významná profesionalizace i znalost tamního byznysového prostředí," uvedl Tomáš Hložánek, zakladatel a CEO PUXdesign. "S PUXdesignem jsme si po všech stránkách sedli a jsme rádi, že se stávají součástí naší skupiny. Věřím, že dokážeme poskytnout kvalitní zázemí, zavedení potřebných procesů a tím i podporu pro co nejrychlejší růst dceřiných společností," komentoval Marcel Červený, CEO BiQ Group (foto).

BiQ Group, která je součástí skupiny InTeFi Lukáše Nováka, dnes tvoří více než 460 vývojářů a dalších specialistů. Projekty dodává pro firmy T-Mobile, DPD, GTS Alive - ISIC, Škoda, Unipetrol, Allianz pojišťovna, Košík.cz a více než stovku dalších klientů.