Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Skupina innogy pošle miliony do výroby filmů Poslední závod nebo Po čem muži touží 2 Hráči dne

12:08, 2. 12. 2021
Film Aleš Borovan

Koprodukční projekt energetického obra innogy - energie českého filmu bude pokračovat i v covidových podmínkách a pod novým majitelem (innogy byla akvírována maďarskou skupinou MVM Group). V příštím roce bude energetická firma koprodukovat filmy Srdce na dlani Martina Horského, Poslední závod (foto) Tomáše Hodana, Po čem muži touží 2 Rudolfa Havlíka a Grand Prix Jana Prušinovského.

Premiéra komedie Srdce na dlani je naplánovaná na leden 2022, Poslední závod by měl následovat v únoru, na jaře bude mít premiéru komedie Po čem muži touží 2 a film Grand Prix by se měl v kinech objevit v listopadu 2022.

Jedná se již o 17. ročník koprodukčního projektu. Skupina innogy v roce 2022 podpoří rovněž konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary i malého noirového festivalu na Českém Šternberku. Znovu je připravena přispět na činnost FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby.