Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Skupina miliardářů financuje zkoumání údajného „organizovaného ataku“ na rady ČT a ČRo Hráči dne

19:12, 7. 10. 2019

Tradiční mocenský zápas o mediální rady veřejnoprávních médií se zostřuje. Skupina miliardářů a multimilionářů (na fotce spolumajitel Albatrosu Jaroslav Horák) a jejich vehikl Nadační fond nezávislé žurnalistiky od července do prosince 2019 financuje částkou 250 tisíc korun projekt webu Hlídací pes (je zamotán do aktuální poučné kauzy Newsroom ČT versus Luboš Xaver Veselý), který si chce posvítit na dění kolem veřejnoprávních rad.

Autoři projektu tvrdí, že "mediální rady (RRTV, Rada ČTK, Rada ČRo a Rada ČT) začala současná vláda ve spojení s KSČM a SPD obsazovat lidmi s pochybným morálním kreditem, minulostí i odporem k dosavadnímu pojetí veřejnoprávnosti". Projekt má ukázat, že "dosud nekoordinované verbální útoky na nezávislost médií veřejné služby, na integritu jejich managementu i redaktorů přešly do fáze organizovaného ataku. Cílem je v ideálním případě ČTK, ČRo i ČT personálně ovládnout".

Je dobré připomenout, že v březnu 2020 se uvolní pět míst z celkových 15 v Radě ČT. Členy rady volí poslanci. Kandidaturu již ohlásil právě moderátor Xaver Veselý.