reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Skupina Natland vystupuje z módních e-shopů, prodává minoritní podíl v Zootu či Bibloo Hráči dne

17:43, 7. 3. 2023

Investiční skupina Natland majoritáře Tomáše Rašky (foto) završila čtyři roky aktivit v módním businessu, konkrétně v e-shopech Zoot, Urban Store a Bibloo. Nyní prodala svůj menšinový podíl (49,99 procenta) ve společnosti Digital People (provozní firma e-shopů) jejímu současnému majoritnímu vlastníkovi - společnosti Across e-commerce. Ta řídila módní brandy a e-shopy Zoot a Bibloo už více než rok, když na přelomu let 2021 a 2022 od Natlandu koupila majoritní podíl, a nyní se stala jediným majitelem Digital People.

Skupinu Digital People zároveň opustí CEO a minoritní akcionář Milan Polák, který se připojil k Natlandu v okamžiku akvizice společnosti Different, kterou založil se Simonou Polákovou.

Across e-commerce patří do slovenské skupiny Across Private Investments s dvacetiletou historií, která se angažuje v oblasti e-commerce, a také v turismu, hotelnictví, zdravotnictví či realitách. Detaily a přesná hodnota transakce, kterou musí ještě posvětit antimonopolní úřad, nebudou podle skupiny zveřejněny. Podle expertního odhadu se objemu dealu pohyboval v řádu nižších stovek milionů korun.