reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Skupina Pale Fire Capital investuje do velké polského online srovnávače Hráči dne

16:14, 29. 9. 2021

Private equity fond Pale Fire Capital (PFC), který ovládají David Holý, Jan Barta a Dušan Šenkypl (všichni tři na fotce uprostřed), zainvestoval na polském online trhu. PFC nyní získává podíl v polském srovnávači Mubi.pl (skupina Digitics), celkem zde kupuje 22,4 procenta.

"Investice v řádech stovek milionů korun přinese další možnosti rozvoje Mubi.pl na rychle rostoucím trhu on-line zákaznických služeb. Ambicí Mubi je stát se v Polsku jedničkou. V PFC se ale díváme i na další příležitosti v západní Evropě. Díky naší zkušenosti s vybudováním české jedničky ePojisteni.cz a zkušenostem z dalších trhů - například slovenského Superpoistenie.sk, můžeme pomoci s rozvojem Mubi opravdu efektivně," komentuje investici Šenkypl.

Platforma Mubi agreguje a srovnává nabídku různých typů autopojištění na polském trhu - tedy pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění vozidla proti zničení či odcizení, úrazové pojištění, pojištění asistence. Řidič nejprve vyplní dotazník a na základě svých odpovědí dostane obratem nejvhodnější nabídky od poskytovatelů autopojištění. Vybrané pojištění si poté řidič může zakoupit přímo přes internetovou platformu online nebo telefonicky.