Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Skupina PPF loni odešla z Ruska, konsolidovaný zisk klesl téměř o 50 procent Hráči dne

Majiteli TV Nova, O2 Czech Republic, CETIN atd., skupině PPF, se loni dařilo udržet zisková čísla. Investiční skupina dosáhla v roce 2022 konsolidovaného auditovaného čistého zisku ve výši 140 milionů eur (přes 3,3 miliardy korun). O rok dříve to bylo 274 milionů eur. Celkové výnosy meziročně klesly o 1,7 procenta na 5,181 miliardy eur.  "Výsledky prvního pololetí loňského roku byly výrazně ovlivněny ztrátou způsobenou naším odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," uvedl Jiří Šmejc (foto), CEO skupiny PPF.

Během posledních 18 měsíců se skupina soustředila na byznysová partnerství i akvizice především v Evropě. Výsledkem těchto aktivit je vstup do ProSieben, německé mediální společnosti, a InPostu, provozovatele evropské sítě samoobslužných výdejních boxů a logistických center pro e-commerce. Central European Media Enterprises, mediální divize PPF, převzala chorvatskou televizní společnost RTL Hrvatska a rozšířila svou působnost na šest trhů.

Prodejem 30ti procentního podílu v CETIN Group vytvořila PPF partnerství se singapurským investičním fondem GIC. V souladu se svou strategií uskutečnila PPF rovněž některé divestice, včetně dohody o prodeji aktiv Home Creditu na Filipínách a v Indonésii konsorciu dceřiných společností japonské Mitsubishi UFJ Financial Group.