Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Slovenský miliardář Rattaj prodává velkou fotobanku Profimedia.CZ Hráči dne

15:08, 17. 12. 2020

Slovenský miliardář Igor Rattaj (foto; spoluvlastník J&T Private Equity Group - aktiva J&T v sektorech energetiky a průmyslu, realit, médií, cestovního ruchu atd.) po několika letech prodává 100procentní podíl ve velké fotobance Profimedia.CZ. Kupcem má být tisková agentura Česká tisková kancelář, jednání jsou v závěrečné fázi.

"Obě strany si dnes potvrdily zájem transakci uskutečnit. Cílem akvizice je nabídnout trhu kompletní službu v oboru poskytování fotografií a dalších vizuálních materiálů. Připravovaná akvizice umožní nabídnout klientům nové služby opírající se o spojení největšího národního tvůrce zpravodajství, fotografií a majitele bohatého historického fotoarchivu s největším poskytovatelem obrazového materiálu ze zahraničí, který zastupuje řadu špičkových světových fotobank."

Pardubická firma Profimedia.CZ podniká na deseti trzích střední a jihovýchodní Evropy: v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Rumunsku, Černé Hoře, Bulharsku a na Ukrajině. Jen obrat české firmy v roce 2019 přesáhl 81 milionů korun, celkový obrat skupiny by měl být okolo 130 milionů korun. Čistý zisk v Česku loni překročil 12 milionů. Profimedia.CZ nabízí více než 200 milionů fotografií od partnerů, mezi něž patří například Shutterstock, AFP, New York Times. Zastupuje více než 350 dodavatelů snímků z celého světa.