Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Slovenský Opus odkoupil zpět katalog písní Elánu Hráči dne

12:33, 24. 1. 2022
Hudba Aleš Borovan

Katalog písní skupiny Elán (foto) se vrací zpět do slovenské gramofirmy Opus, pro kterou kapela nahrála svá slavná alba (například Detektívka). Představitelé Opusu Vladimír Kočandrle a Július Kinček podepsali příslušné smlouvy se zástupci skupiny Jožo Rážem, Vašo Patejdlem a Jánem Balážem a se společností Musica.

Na začátku 90. let odkoupila od Opusu katalog nahrávek skupiny Elán rakouská společnost Musica a svěřila ho do správy svojí slovenské pobočce. Aktuální deal vrací songy Elánu zpět do Opusu. Jedná se o dvanáct alb ve slovenštině a v angličtině obsahujících více než 200 písní včetně nahrávek, které vyšly na singlových SP deskách.

Ředitel Opusu Kinček komentuje: "Opus se stal v letech 2019 členem nadnárodní skupiny Warner Music Group, s níž už předtím spolupracoval. Získal tak významnou logistickou podporu od světového hráče, a to zejména v oblasti distribuce a prodeje hudby tradičními způsoby na fyzických nosičích i moderními způsoby v digitálním prostředí. To se okamžitě projevilo na hospodářských výsledcích. No a Elán nyní získá všechny benefity tohoto partnerství." "Tuto akvizici považujeme za velmi významnou a svým způsobem historickou. Elán se vrátil tam, kde začínal, a z naší strany se mu dostane maximální možné podpory," doplnil předseda představenstva Kočandrle.