Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Softwarový start-up Apify má nového provozního ředitele, přišel zevnitř firmy Hráči dne

13:36, 19. 7. 2022

Český startup Apify má nového provozního ředitele. Současný CEO firmy a spolumajitel Jan Čurn si do management tandemu vybral jednoho z dlouholetých zaměstnanců Apify. Pozici COO od července zastává Ondřej Urban (foto), který si v Apify od svého nástupu vyzkoušel několik pozic, naposledy head of growth. Urban do firmy přišel z Unicornu v roce 2018.

"Dlouho jsme se s management týmem bavili, zda COO potřebujeme. Máme velmi kompetentní šéfy jednotlivých oblastí, ale i tak se nám hodí jeden člověk, který Apify zná a dokáže si vzít plnou zodpovědnost za projekty, které jdou napříč agendami jednotlivých týmů. Ondra si nejen u nás prošel různými pozicemi, firmu zná napříč a jeho zápal je vidět i v hmatatelných výsledcích," uvedl Čurn.

Apify se zabývá vývojem softwarových nástrojů na získávání a automatické zpracování strukturovaných dat z webu. Nejčastějším případem použití nástrojů firmy je sledování konkurence, porovnávání cen, dynamická tvorba cen a získávání podkladů pro strojové učení a analýzu. Tržby za rok 2021 se vyšplhaly na 5,5 milionu dolarů s meziročními nárůsty tržeb přes stovku procent. Služby start-upu využívá více než tisíc klientů - od neziskových projektů jako Hlídač státu, Hlídač Shopů, nebo Thorn až po globální korporace, jako je Microsoft, Eaton nebo E.ON. Do Apify investoval fond Reflex Capital Ondřeje Fryce, který aktuálně drží přes 23 procent.