Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Soukup žaluje Českou televizi kvůli reportům o finanční situaci miliardářovy skupinyHráči dne

Válka mezi veřejnoprávní Českou televizí a miliardářem Jaromírem Soukupem (foto) pokračuje. Soukup v reakci na pořady ČT, které rozebíraly hospodaření Soukupových firem, podává několik trestních oznámení. "Vedení televize Barrandov se rozhodlo podat žalobu, respektive trestní oznámení jak na Českou televizi, tak na Noru Fridrichovou (moderátorka kontroverzního pořadu 168 hodin, pozn. aut.) a Petra Dvořáka (ředitel ČT, pozn. aut.). Zároveň podává podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize," uvedla tisková zástupce TV Barrandov Marie Opálková.

V jedné z posledních relací 168 hodin (nepříliš odborná a erudovaná reportáž Dluhy Jaromíra Soukupa) se rozbíralo zadlužení a hospodářských firem. Novináři ČT v ní použili sporný postup - přestože vycházeli ze starých účetních závěrek za rok 2016 a 2017, hovořili o zadlužení Soukupových firem v přítomném čase. V některých pasáží je rovněž zřejmé, že nemají dostatek informací o vnitřních vztazích Soukupových společností (optimalizace, outsorcování nákladů atd.).

Není to první kontroverze mezi ČT a Soukupem. V únoru 2018 Soukup začal ve svých pořadech široce rozebírat hospodaření Kavčích hor. ČT rovněž na konci roku 2018 podala na Soukupa trestní oznámení kvůli jeho vulgárním nadávkám vůči moderátorovi ČT Luboši Rosím.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

reklama

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.