Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Soukup žaluje Českou televizi kvůli reportům o finanční situaci miliardářovy skupinyHráči dne

Válka mezi veřejnoprávní Českou televizí a miliardářem Jaromírem Soukupem (foto) pokračuje. Soukup v reakci na pořady ČT, které rozebíraly hospodaření Soukupových firem, podává několik trestních oznámení. "Vedení televize Barrandov se rozhodlo podat žalobu, respektive trestní oznámení jak na Českou televizi, tak na Noru Fridrichovou (moderátorka kontroverzního pořadu 168 hodin, pozn. aut.) a Petra Dvořáka (ředitel ČT, pozn. aut.). Zároveň podává podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize," uvedla tisková zástupce TV Barrandov Marie Opálková.

V jedné z posledních relací 168 hodin (nepříliš odborná a erudovaná reportáž Dluhy Jaromíra Soukupa) se rozbíralo zadlužení a hospodářských firem. Novináři ČT v ní použili sporný postup - přestože vycházeli ze starých účetních závěrek za rok 2016 a 2017, hovořili o zadlužení Soukupových firem v přítomném čase. V některých pasáží je rovněž zřejmé, že nemají dostatek informací o vnitřních vztazích Soukupových společností (optimalizace, outsorcování nákladů atd.).

Není to první kontroverze mezi ČT a Soukupem. V únoru 2018 Soukup začal ve svých pořadech široce rozebírat hospodaření Kavčích hor. ČT rovněž na konci roku 2018 podala na Soukupa trestní oznámení kvůli jeho vulgárním nadávkám vůči moderátorovi ČT Luboši Rosím.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

reklama

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.