Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Šoustal s Menšíkem investují desítky milionů do byznysu s hlasovými asistenty Hráči dne

17:45, 24. 11. 2022

Investiční V-Sharp Venture Studio Michala Menšíka a Zdeňka Šoustala (foto zleva doprava) oznamuje dosud nejvyšší investici v rámci svého start-upového portfolia. Částku 20 milionů korun vkládá do společnosti Vocalls, která se zabývá vývojem a produkcí hlasových asistentů, tzv. voicebotů. Za tuto investici V-Sharp Venture Studio získává podíl ve výši 5 procent. Další podíly drží zakladatelé společnosti Artem Markevich a Martin Čermák nebo Šoustalova firma Reticulum.

Vocalls spustili své první voiceboty již v roce 2016 a dnes obstarávají zákaznickou komunikaci desítkám firem, mezi než patří například Alza.cz, ČSOB, Škoda Auto nebo Zásilkovna/Packeta. Získané finanční prostředky by chtěli zakladatelé startupu využít především na svou zahraniční expanzi a řadu produktových inovací.

"Stejně jako naše další portfoliové startupy řeší i Vocalls globální problém, a to s konkrétním cílem - zákaznickou komunikaci nejen maximálně zdigitalizovat a zefektivnit, ale též ji pro koncové zákazníky zpřístupnit v jakémkoli čase a bez otravného čekání. Voicebot se vám totiž věnuje okamžitě. Vocalls se přitom záběrem klientů pohybují v oblastech, které jsou nám nejbližší, tedy v e-commerce, logistice a fintechu," uvedl Matej Zabadal, managing partner ve V-Sharp Venture Studiu.