reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Šoustal s Menšíkem investují desítky milionů do německé digitální platformy Hráči dne

10:42, 8. 12. 2022

Investiční vehikl V-Sharp Venture Studio Michala Menšíka a Zdeňka Šoustala (foto zleva doprava) investuje za hranicemi České republiky. Peníze směřují do německé digitální finanční platformy Tapline. Celkově německý startup v kombinaci s dluhovým financováním získává investici v hodnotě 31,7 milionu euro (přes 770 milionů korun). V-Sharp Venture Studio je hlavním venture investorem v investičním kole o objemu 1,7 milionů eur (41 milionů korun). Cílem Tapline je "umožnit softwarovým společnostem s SaaS produktem získání peněz potřebných na vývoj tak, že jim dovolí pracovat ihned s celou částkou zakoupeného předplatného".

Dluhové financování ve výši 30 milionů eur poskytuje firmě Tapline Fasanara Capital, britská společnost pro alternativní správu aktiv. Aktuálního investičního kola se dále zúčastnily německý startupový akcelerátor Antler, Black Pearls VC, 365 fintech, Depo Ventures, Impetus Capital, a také několika andělských investorů.

Financování umožní berlínskému týmu proniknout na rostoucí trh SaaS, jehož objem transakcí by měl v roce 2028 dosáhnout hodnoty 720 miliard eur. Investice bude podle V-Sharp rovněž použita na další vylepšování služby, kterou Tapline poskytuje, a na rozšíření marketingového a produktového týmu.

"Existuje mnoho SaaS společností, které mají osvědčený produkt a rostoucí zákaznickou základnu, ale potřebují další financování, aby mohly podpořit další růst. Pro firmy, které nechtějí nebo nedosáhnou na získání venture kapitálu, neexistovala v našem regionu vhodná forma financování, která by jim umožnila posunout jejich podnikání na další úroveň a pokračovat v inovacích. Tapline této potřebě vyhovuje," uvedl Matej Zabadal, managing partner V-Sharp Venture Studio.