reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Špatná zpráva pro Dvořákův tým: novým předsedou Rady ČT je Karel Novák Hráči dne

20:31, 7. 12. 2022
Televize Aleš Borovan

Rada České televize, která dohlíží na fungování Kavčích hor, změnila vedení. Novým předsedou rady byl zvolen Karel Novák (foto), který nahradí dosavadního Pavla Matochu. Novák je členem Rady ČT od letošního roku. V dnešní volbě získal více hlasů než Matocha. Matocha byl následně zvolen místopředsedou rady. Matocha byl znám svým kritickým přístupem k dlouholetému řediteli ČT Petru Dvořákovi. Ovšem ani s Novákem coby předsedou rady ČT Dvořáka nečeká selanka.

Novák byl v letech 2011 až 2017 Dvořákovým podřízeným, Novák působil ve zpravodajství ČT, kromě jiného i jako vedoucí dramaturg. V roce 2017 Novák proti Dvořákovi neúspěšně kandidoval na post ředitele ČT. Od těch dob mezi oběma mediálními manažery údajně nepanují idylické vztahy. Novák v letech 2019 až 2021 působil jako ředitel strategického rozvoje zpravodajství Active Radio (Daniel Křetínský).

Radní ČT dnes rovněž schválili rozpočet ČT pro rok 2023, který by měl dosáhnout výše 7,39 miliardy korun. Oproti letošnímu roku to je nárůst o 216 milionů korun. Rozpočet přitom počítá s úsporami, od ledna 2023 například končí "důchodcovský" kanál ČT3.