reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Spojené síly Conteg a Payment4U nabízejí v Česku nové doručovací a ukládací boxy Hráči dne

18:47, 28. 11. 2020
E-commerce Aleš Borovan

Na český trhu s doručováním běžných, ale i potravinových zásilek vstupuje ambiciózní hráč - společnost Conteg Payment4U (CP), která nabízí nové, plně automatické doručovací a ukládací boxy, umožňující například dezinfekci interiéru či chlazení. Boxy jsou určeny pro uložení běžných a potravinových zásilek jak pro velké distributory na trhu, tak i pro státní správu (bezdotykové předávání osobních dokumentů, platby pro občany atd.).

Nová firma vznikla jako joint venture společností Conteg Group (majoritní majitel Vít Voláček) a Payment4U (vlastník a CEO Zdeněk Vacek - foto). Conteg je jedním z největších výrobců IT a průmyslových rozvaděčů a systémových řešení pro datová centra v Evropě a Středním Východě (EMEA). Payment4U vyrábí platební kiosky, automaty, terminály nebo automatické výdejní boxy, kombinuje vlastní software a hardware. Zákazníky firmy jsou například e-commerce hráči Mall Group, Notino nebo Kytary.cz.

"Spojením našeho dvacetiletého know-how v oblasti vývoje softwarových platebních řešení a mobilních aplikací se společností Conteg Group a jejími zkušenosti v oblasti strojařské výroby a vývoje chlazení v IT vzniká spolupráce, která toho může hodně nabídnout nejen do oblastí e-commerce, státní správy, ale obecně i do života běžných lidí," uvedl Vacek, který novému joint venture šéfuje.

Conteg Payment4U nabízí několik druhů boxů postavených na IoT modulech, podporující hotovostní i bezhotovostní platby v kombinaci se samoobslužnými výdejními boxy v chlazené, nebo nechlazené verzi. "Modulární systém je komplexním řešením pro tzv. last and first mile, a proto se hodí například pro doručování klasických zásilek, jako jsou oblečení nebo elektronika, a zároveň pro sběr zásilek z trhu v případě reklamace nebo vratky obchodům apod. Vyšší řady pak nabídnou i chlazení, které je ideální pro doručování potravinových zásilek nebo léků."

První samoobslužné boxy Conteg Payment4U budou v rámci pilotního programu umístěny na deseti místech po Praze již na přelomu roku 2020/2021. V průběhu roku 2021 je také v plánu s partnery vybudovat rozsáhlou síť doručovacích boxů po celé České republice pro řadu logistických firem.