Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Štáb režiséra Vejdělka dokončil natáčení nového filmu Aristokratka ve varu Hráči dne

14:00, 10. 5. 2023
Televize Film Aleš Borovan

Úspěšný a pilný režisér Jiří Vejdělek (Tátova volha, Něžné vlny, Muži v naději, Ženy v pokušení) dokončil natáčení celovečerní komedie Aristokratka ve varu (foto), což je pokračování úspěšného filmu Poslední aristokratka. Ten se se v roce 2019 stala druhým nejúspěšnějším českým filmem v tuzemských kinech s tržbami téměř 68 milionů korun (návštěvnost 470 tisíc diváků).

Druhý film se natáčel 27 dní. Točilo se na zámcích Milotice, Lemberk a Rájec nad Svitavou. Oba filmy vznikly podle knížek kastelána Evžena Bočka. Příběh Aristokratky ve varu se odehrává o Velikonocích a ve filmu se objeví sestava známá už z předchozího filmu - Tatiana Dyková, Hynek Čermák, Eliška Balzerová, Martin Pechlát či Pavel Liška. Nové postavy si zahrají Simona Lewandowská, Petra Nesvačilová a Tomáš Jeřábek.

Komedie Aristokratka ve varu vzniká v produkci Evolution Films. Koproducenty jsou Česká televize a slovenská společnost PubRes, film podpořil Státní fond kinematografie. Distributorem je Falcon a premiéra je naplánována na začátek roku 2024.