Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Stanice Český rozhlas Plus změní za několik týdnů nejvyšší manažerské vedení Hráči dne

17:17, 30. 7. 2022
Rádia Aleš Borovan

Velká změna ve vedení stanic Českého rozhlasu. Mediální manažer a novinář Petr Šabata (foto) k 30. září odchází z pozice šéfredaktora stanice ČRo Plus, která přináší analytickou publicistiku, rozhovory, reportáže, komentáře, diskuse atd., a zároveň po pěti letech opouští veřejnoprávní rozhlas. Jméno jeho nástupce ve vedení stanice mluveného slova bude oznámeno v následujících týdnech. Šabata by měl od 1. října přejít do deníku Právo (vydavatel Borgis), kde by měl pracovat jako zástupce šéfredaktora.

Jak jsme psali již dříve, vzhledem k vysoké inflaci a nárůstu nákladů (Green Deal, nepovedená regulace energetického sektoru ze strany EU, rusko-ukrajinská válka atd.) jsou Česká televize (viz odkaz pod textem) i ČRo nuceni šetřit a alespoň částečně osekat personální náklady.

Šabata nastoupil do ČRo v roce 2017 na pozici vedoucího programu stanice ČRo Radiožurnál. Šéfredaktorem ČRo Plus se stal 1. března 2018. V komentářích pro zpravodajský web Českého rozhlasu iRozhlas.cz se věnoval především Slovensku, ekonomice a školství. V minulosti působil jako šéfredaktor deníků MF Dnes, Hospodářské noviny a projektu Naše adresa (PPF). Byl také šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě a zástupcem šéfredaktorky slovenského SME.