reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně i pro ostatní média: Kellnerovu CME bude řídit Stoessel Hráči dne

15:15, 13. 10. 2020

Dceřiné společnosti PPF čerstvě dokončily akvizici společnosti Central European Media Enterprises (CME) včetně české televize Nova. PPF Petra Kellnera (foto) nyní plně majetkově kontroluje aktivity CME v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Transakci předcházela regulatorní schválení Evropskou komisí, národními regulátory v některých zemích a akcionáři CME. Akcionáři, kteří bezprostředně před účinností akvizice vlastnili akcie CME kategorie A, obdrží 4,58 dolaru za jednu akcii.

"Budeme dál pokračovat v budovaní sítě navzájem nezávislých televizních kanálů v jednotlivých zemích. Věříme také, že se nám podaří vytvořit nové obchodní příležitosti propojením mediálních a telekomunikačních služeb," komentoval Kellner.

PPF oficiálně médiím konečně uvolnila informaci, kterou Borovan.cz přinesl exkluzivně jako první na trhu (viz odkaz pod textem): pozici generálního ředitele CME s okamžitou platností přebírá manažer Didier Stoessel, který bude odpovědný za český, slovenský, rumunský a slovinský trh. Dříve působil v MTG (bulharská TV Nova), HSBC Investment Bank a Merrill Lynch International. "Mojí prioritou bude urychlit digitální transformaci firmy, posílit tvorbu vlastního obsahu, přinášet divákům zábavu a samozřejmě zachovat stávající nezávislé a objektivní zpravodajství," uvedl Stoessel.

Ředitelem CME v Bulharsku se stane Luboš Jetmar (ex-Prima Group), který zde bude odpovědný za provoz, strategii a realizaci plánů dalšího rozvoje.