reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Start-up UlovDomov.cz zdvojnásobil tržby na více než 160 milionů Hráči dne

13:31, 5. 10. 2020

Společnost UlovDomov.cz, která má pod sebou stejnojmenný inzertní portál a službu IdealniNajemce.cz a která se zaměřuje na služby spojené s dlouhodobým pronájmem, v roce 2019 utržila téměř 167 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o více než 100 procent. Firma v daném období stejně jako předloni prodělala 9,4 milionu korun. "Na skokovém růstu tržeb UlovDomov.cz se výrazně podílela služba Ideální nájemce. Konkrétně rozšíření portfolia bytů v péči Ideálního nájemce a expanze do dalších měst, dále pak pro majitele možnost výběru ze 3 variant služby, a také zkvalitnění a digitalizace služby," uvedl pro Borovan.cz Martin Březina, CEO UlovDomov.cz.

Pro start-up byl důležitý růst poptávky ve velkých městech, zejména v Praze a Brně, která jsou pro službu klíčová. Ideální nájemce v říjnu 2019 překročil milník 1000 bytů ve správě a na konci roku 2019 již pečoval o byty v hodnotě 5,71 miliard korun, což představuje meziroční nárůst portfolia o více než 2 miliardy. Realitní inzertní portál UlovDomov.cz zaznamenal 64procentní meziroční nárůst v počtu zveřejněných inzerátů a 40procentní nárůst celkových příjmů.

"V letošním roce jsme opět cílili na zdvojnásobení hrubých tržeb až na hranici 400 milionů korun. V tuto chvíli je ale velice obtížné predikovat další vývoj," doplnil Březina v reakci na pandemii.

UlovDomov.cz vlastní trojice zakladatelů (foto) - Tomáš Brychta (17,33 procenta), Martin Březina (17,33 procenta) a Johny Patera (7,3 procenta) plus investoři miliardář Ladislav Chodák (10,18 procenta) a Miton (47,86 procenta).