Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Strachova pohádka Anděl Páně 2 přilákala do kin milion diváků, tvůrci připustili „trojku“ Hráči dne

14:06, 12. 1. 2017
Aleš Borovan

Adventní pohádka religiózního režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2 (foto) si připsala další bynzysovou metu: po šesti týdnech promítání v kinech návštěvnost v těchto dnech překročila jeden milion diváků (aktuálně podle distributora Falcon 1,001 milionu). Tržby za prodej lístků se blíží 120 milionům korun. Zatím posledním tuzemským titulem, který překročil hranici milionu diváků, byla komedie Ženy v pokušení (2010).

Od roku 1990, kdy je sestavován žebříček návštěvnosti, je v tabulkách doposud registrováno deset českých filmů, jejichž návštěvnost se vyhoupla v kinech přes milionovou hranici. Anděl Páně 2 bude jedenáctým. Po roce 2000 dosáhly na milionovou hranici návštěvnosti pouze Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Ženy v pokušení a nyní Anděl Páně 2.

Anděl Páně 2 vznikl v produkci Marlene Film Production a v koprodukci České televize, innogy, CertiCon, All Toys, Attack a RTVS. Tvůrci včetně režiséra Stracha již připouštějí možnost natočení "trojky": "Pakliže bude vynikající nápad ve skvělém scénáři, vyrazíme opět do nebe na mejdan s Pánem Bohem a všemi svatými".