Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Strečko a Sandberg prodali hostingovou fimu, novými majiteli jsou Britové Hráči dne

15:46, 22. 5. 2024

Podnikatel Igor Strečko (na fotce vpravo) a investiční fond a většinový vlastník Sandberg Capital prodávají 100procentní podíl v hostingové společnosti Webglobe. Tu Strečko spoluzakládal a vedl více než 20 let. Novým majitelem se stává group.one, silný cloudový a hostingový evropský hráč. Od roku 2022 za ní stojí multimiliardový britský private equity fond Cinven a jeden z největších penzijních fondů na světě Ontario Teachers' Pension Plan. Webglobe za český, slovenský i srbský trh dle vlastních údajů dosáhne v letošním roce tržeb 10 milionů eur. Jen česká firma Webglobe za rok 2022 utržila 155 milionů korun.

"Region střední a východní Evropy nabízí obrovský potenciál pro poskytování digitálních řešení malým podnikům. Tato strategická akvizice je v souladu s našimi růstovými ambicemi. Díky silné pozici společnosti Webglobe v regionu jsme přesvědčeni o naší schopnosti urychlit růst a inovace v tomto dynamickém regionu," komentoval Daniel Hagemeier, ředitel group.one.

"Naší prioritou bylo předat Webglobe do rukou partnera, pod nímž bude značka dále růst a sto tisícům zákazníků přinese ještě kvalitnější služby. Mým dalším cílem je nadále budovat úspěšné podnikatelské projekty a investovat do začínajících firem, pro které je získávání kapitálu náročnější," naznačil Strečko.