Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Švehlák staví manažerský tým, CNN Prima News má nového šéfredaktora zpravodajství Hráči dne

07:23, 1. 7. 2023
Televize Aleš Borovan

Nový šéf zpravodajství Prima Group Martin Švehlák si staví svůj manažerský tým. Čerstvě jmenoval šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky stanice CNN Prima News Tomáše Vojáčka (foto). Ten doposud působil jako šéfeditor vysílání a měl na starost televizní kontinuální zpravodajství a rozvoj hlavních projektů televize, včetně volebních speciálů. Jeho zástupci budou novináři ze současného vedení redakce - Roman Pistorius a Lukáš Seidl. Pozici zástupce ředitele zpravodajství (tj. Martina Sedláka) zaujme Tomáš Večeřa, který je od startu CNN Prima News ředitelem online.

Vojáček v minulosti mimo jiné působil čtyři roky jako vedoucí publicistického pořadu Střepiny na TV Nova, kde začínal jako reportér publicistiky. Později se z pozice šéfeditora podílel na startu CNN Prima News. Stál například u zrodu publicistického pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Později se věnoval hlavně rozvoji kontinuálního televizního zpravodajství CNN Prima News a přípravě speciálních projektů ve spolupráci s partnery z americké CNN.

"Připravujeme řadu nových projektů, které brzy představíme a na které se moc těším. Ve spolupráci s kolegy ze CNN v těchto dnech usilovně pracujeme také na novém vizuálu našeho studia, abychom divákům mohli nabídnout ještě atraktivnější zpravodajství, které se neohlíží jen na to, co se právě děje, ale divákům jasně a přehledně nabízí vysvětlení, proč se to děje a jaký vliv to bude mít na jejich životy," uvedl Vojáček.