Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Svěráci začali točit nový celovečerní film Betlémské světlo s rozpočtem téměř 40 milionů Hráči dne

08:41, 1. 4. 2021
Celebrity Film Aleš Borovan

Úspěšná tvůrčí dvojice Zdeněk Svěrák - Jan Svěrák (foto), která má na kontě snímky Vratné lahve, Tmavomodrý svět, Kolja nebo Tři bratři, začala točit nový celovečerní film. V novince Betlémské světlo si Zdeněk Svěrák zahraje hlavní roli. Režisér Jan Svěrák dále obsadil Danielu Kolářovou, Terezu Rambu, Ondřeje Vetchého, Vojtěcha Kotka a Vladimíra Javorského.

"Film bude o hledání životní harmonie, o hranici mezi vyrovnaností a rezignací, a tohle těžké téma rozptylujeme humorem, stylizací a velkou nadsázkou," vysvětluje Jan Svěrák. Scénář vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka a je vyprávěný jako příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek.

Film produkuje Svěrákova firma Biograf Jan Svěrák. Za kamerou stojí kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety. Členem štábu je i oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková. Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák. Celkový rozpočet Betlémského světla je téměř 40 milionů korun. Z toho filmový fond přisypal 7 milionů.

Betlémské světlo se bude natáčet od konce března do května především v Praze. Premiéru tvůrci plánují v dubnu roku 2022 a do kin jej uvede společnost Bioscop. Koproducentem filmu je Česká televize.