Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

T-Mobile v listopadu spustí komerční provoz 5G sítě Hráči dne

08:40, 22. 10. 2020

Mobilní operátor T-Mobile (skupina Deutsche Telekom) spouští od 1. listopadu v Česku komerční provoz mobilní sítě 5G. Vedle širších center Praha a Brna pokryje signálem 5G také část pražského metra. Ve dvou největších metropolích země bude mít do konce letošního roku k dispozici 5G signál od T-Mobile "více než čtvrtina populace". Na začátku listopadu se o provoz 5G sítě podle zástupců operátora postará 180 vysílačů a do konce roku jejich počet vzroste na 335 základnových stanic.

Provoz 5G sítě zahájí operátor současně také v části trasy C pražského metra (Roztyly, Chodov, Háje, Kačerov, Budějovická, Pankrác a Pražského povstání) a do konce roku jej postupně rozšíří do celkem 35 stanic. "Nový technologický standard je naprosto nezbytný pro rozvoj gigabitové společnosti, který je jedním ze strategických pilířů společnosti T-Mobile," uvedl José Perdomo Lorenzo (foto), ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

Sítě 5G budují i konkurenční operátoři Vodafone a O2. Vodafone spustil pátou generaci mobilních sítí 5G od 1. října, signál je dostupný v pěti městech - v Karlových Varech, Ústí nad Labem, Jeseníku, Praze a v Brně. O2 zahájil provoz 5G sítě v Praze a Kolínu od 1. července.