Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Televize Nova koupila vysílací práva na největší fotbalový svátek, vysílat bude společně s ČT Hráči dne

18:26, 29. 8. 2022

TV Nova (majitel PPF) má v kapse mocné programové lákadlo, které bezpochyby stálo velký balík. Nova koupila vysílací práva na světový šampionát - FIFA World Cup Qatar 2022. Tato práva jí přeprodala Česká televize.

"K Lize mistrů UEFA teď přidáváme další prémiový produkt s globálním přesahem. Zápasy mistrovství světa prožívá celý svět - je to oslava sportu jako takového, národní hrdost, společná radost z výhry, ale i smutek z prohry," uvedla co-CEO Novy Klára Brachtlová. "Touto mimořádnou sportovní akvizicí také dále rozšiřujeme komerční příležitosti pro naše klienty. Jde o výjimečnou příležitost, jak zasáhnout mužské publikum," upozorňuje na byznysové možnosti další co-CEO Jan Vlček (foto).

Fotbaloví fanoušci se mohou na Nově těšit na 32 přímých přenosů. Všechny zápasy uvidí diváci na volně dostupných stanicích. Celkem 18 utkání nabídnou exkluzivně stanice skupiny Nova, dalších 14 zápasů komerční vysílatel odvysílá společně s Českou televizí. ČT pak nabídne exkluzivně dalších 32 zápasů (tedy celkem 46 zápasů. Přeprodej práv se uskutečnil z důvodu úsporných škrtů na Kavčích horách. "Nezbývá nám nic jiného, než částečně omezit finančně náročnou výrobu přenosů i samotné vlastnictví práv. V případě mistrovství v Kataru nám podmínky umožnily nabídnout část práv formou sublicence," uvedl ředitel ČT Petr Dvořák.

Šampionát se koná na osmi stadionech v Dauhá a okolí a začíná 21. listopadu, vyvrcholení v podobě finále je na programu 18. prosince. Česká reprezentace se na mistrovství neprobojovala.