reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Televize Nova začala točit Studnu, kauzu známou z 30 případů majora Zemana Hráči dne

08:17, 8. 3. 2024

TV Nova začala v těchto dnech v rámci investičního programu Voyo Originál točit šestidílný seriál Studna, na motivy nechvalně známého skutečného případu, ztvárněného v jednom dílu komunistické série 30 případů majora Zemana (psali jsme již dříve). Režisérkou je Tereza Kopáčová (s klapkou; Smysl pro tumorOchráncePřípad Roubal), kreativními producenty Michal Reitler a Michal Prokeš (zcela vlevo). Výkonná producentkou je Martina Stránská, výkonnou producentkou Voyo Lucie Brabcová.

Pod scénářem jsou podepsáni Miro Šifra (To se vysvětlí, soudruzi!ZrádciRédl) a Kristýna Majová.V hlavních rolích se objeví David ŠvehlíkJohana MatouškováFilip ČervenkaHana Vagnerová nebo Marián Mitaš. Výkonnou produkci zajišťuje zlínská firma Lumivod Martina Růžičky a Jindřicha Motýla. Točit se bude do června.

"I po padesáti letech je příběh Studny stále živý. Proto pro nás bylo důležité projít si všechny spisy a dostupné materiály o rodině, která velkou část společného života prožila v izolaci. V první řadě pro nás bylo stěžejní najít verzi, které sami věříme, a která podle nás nejlépe vystihuje to, co se doopravdy stalo. Ale i když si člověk vše nastuduje, existují stále některé věci, které se nedozví nikdy. S Jelínkovými jsme neseděli u rodinného stolu, nebyli jsme svědky jejich běžných životních situací. Proto jsme vše konzultovali s psychology, vytvářeli si profily jednotlivých postav, snažili jsme se do nich vcítit, zjistit, co se jim mohlo honit hlavou," komentoval Šifra.

Dodnes ne úplně vyjasněná událost vraždy v rodině proběhla v únoru 1968 ve středočeské obci Vonoklasy. Na místě byl nalezen dům v plamenech, ohořelá mrtvola matky a ve studně mrtvé tělo otce. Zraněný syn (jaderný vědec) byl nalezen v sousední obci u příbuzného. Aktuální verze je taková, že podle všeho ne úplně duševně vyrovnaný otec měl zabít matku a syna přinutil skočit do studny. Sám pak skočil za ním. Synovi se nakonec ze studny podařilo vylézt. Někteří experti ale tuto variantu zpochybňují (otec, který měl skočit do studny až po synovi, by jej nutně srazil na dno studny, kde by se syna utopil atd.).