Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Televizní skupina Šlágr připravuje HD vysílání a nové TV stanice Hráči dne

07:54, 10. 4. 2020
Televize Aleš Borovan

Televizní skupina Šlágr, která provozuje TV stanice Šlágr TV a Šlágr 2, připravuje novou distribuční strategii a nové televizní stanice, které mají získat nové příjmy od operátorů. První vlaštovkou se stala změna u satelitního operátora Skylink, u kterého došlo k 7. dubna k zakódování stanic Šlágru na satelitu Astra 23,5°E. Strategie má podle zástupců Šlágru za cíl nabídnout vysílání těchto stanic ve vysoké obrazové kvalitě HD. Ta by měla být všem operátorům dostupná zhruba od poloviny roku. Další novinkou pak budou nové hudební stanice, které budou zaměřeny na užší žánrové skupiny a budou dostupné v tematických balíčcích jednotlivých operátorů.

"Stanice Šlágru jsou ze 70 procent tvořeny naším vlastním unikátním obsahem, který každodenně pracně vyrábíme. Nyní máme za cíl efektivně doručit náš obsah i s přidanými hodnotami pro diváka. Šlágr je pro své diváky ikona a velká spousta z nich to uvítá všemi deseti," tvrdí Karel Peterka (foto), zakladatel a spolumajitel Šlágr TV.

Změna se prozatím netýká diváků sledující TV Šlágr terestrickou cestou. Obě stanice jsou dostupné v MUX 23 společnosti Czech Digital Group (ČRa) ve standardním SD rozlišení. Televizní stanice Šlágr 2 vysílá terestricky v MUX 23 a regionální síti MUX 8. Stanice Šlágr 2 je také dostupná u poskytovatelů satelitního vysílání, kabelových a IPTV sítích některých operátorů.