Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Třetí řada úspěšného krimiseriálu ČT Případy 1. oddělení odstartuje na počátku září Hráči dne

13:18, 17. 8. 2022
Televize Aleš Borovan

Na počátku září odstartuje jeden z hlavních programových taháků České televize pro podzim 2022. První díl třetí, a dle všeho poslední řady úspěšného kriminálního seriálu Případy 1. oddělení (foto) se na obrazovce ČT1 objeví v pondělí 5. září. Celkem veřejnoprávní stanice odvysílá třináct nových epizod. Jedná se o vysoce sledovaný seriálový titul, předchozí řady podle Kavek pravidelně lákaly k obrazovkám v průměru 1,7 milionu diváků.

V hlavních rolích se opět představí Ondřej Vetchý, Filip Blažek, Petr Stach, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Ondřej Malý, Igor Chmela či Sabina Remundová. Do týmu pražské kriminálky navíc nově přibydou Barbora Bočková a Juraj Loj.

"Ke každému případu jsme měli cenné poznámky, materiály a informace od pana Mareše a byli jsme obeznámeni se všemi příběhy do nejmenších detailů. To nám umožnilo být realitě co nejblíže a bude to určitě vidět. Z většího seznamu skutečných případů jsme vybrali takové, které jsou vždy jedinečné, způsobem provedení či způsobem odhalení. Ve výčtu jsou vedle známých událostí jako vražda taxikáře nebo i unikátní, méně známé kauzy," vysvětluje první z dvojice scenáristů Jan Malinda a Josef Mareš jej doplňuje: "Když jsem skončil u policie, měl jsem najednou víc času a než se mi po práci na vraždách začalo opravdu stýskat, dostal jsem nabídku se aspoň na papíře na 1. oddělení vrátit."

Režii "trojky" měli na starosti Peter Bebjak (6 dílů) a nově Michal Blaško (7 dílů). Výkonným producentem je Matěj Stehlík, vedoucím projektu Tomáš Feřtek.