reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Tři sestry spolu se Syny výčepu vydávají nové album, inspirované zesnulým muzikantem Sahulou Hráči dne

08:15, 14. 10. 2023
Hudba Aleš Borovan

Pubpunková kapela Tři sestry (foto) po třech letech opět přichystala novou studiovou nahrávku. Společně se spřízněnou skupinou Synové výčepu vydává nové album František z Braníka, které je označováno jako soundtrack bez filmu a muzikál bez představení.

"František z Braníka je inspirován přesilnými zážitky, kterými mě obdařil život v hostincích nejnižší kategorie v pražském Braníku v 80. letech minulého století. Bylo to v době, kdy socialismus pomalu umíral a kdy oprávněné či falešné nadšení z jeho budování opustilo všechny vrstvy obyvatelstva. V době mého dospívání a formování se v těsné blízkosti odvíjel příběh velkého "hledače" Františka Sahuly. Období tří let na sklonku osmdesátek je v jeho životě nabité zvraty, jakým většina lidí není vystavena v průběhu celého života," komentoval zpěvák Sester Lou Fanánek Hagen.

Původních deset textů se během pandemie rozrostlo na 28. "K vyvolání ducha Františka Sahuly byli přizváni i další muzikanti, kteří Františka znali." Autorsky tak na desce vedle třísestrovské trojice ing. Magor, Ronald Seitl a Zdeněk Petr výrazně přispívá Rosťa Řízek Cerman, kapelník Synů výčepu. Nahrávání probíhalo ve studiu Michala Šenbauera, kde Sahula nahrával poslední desku. Projekt zahrnuje CD, LP a knihu, která "vše vysvětluje".