Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Tržby nábytkového e-shopu Bonami vyrostly na 1,4 miliardy Hráči dne

16:23, 27. 1. 2020

E-shop s bytovými doplňky a nábytkem Bonami ze skupiny Miton Group v roce 2019 dle vlastního tvrzení utržil téměř 1,4 miliardy korun, tedy o třetinu více než předloni. "Zisk dosáhl výše desítek milionů korun a profitabilní bylo všech pět trhů (Česko, Slovensko, Polsko, Rumunsko a Maďarsko, pozn. aut.). Rekordně rostlo Maďarsko, zatím poslední země, kam Bonami vstoupilo v srpnu 2018. Pro rok 2020 je v plánu 35 procentní růst a celá řada investic," uvedla stejnojmenná společnost.

"Díky dobrým finančním výsledkům a loňskému zisku si můžeme dovolit investiční rok," uvedl Pavel Vopařil (foto), CEO Bonami. "Desítky milionů investujeme do velkého rozšíření skladu. Budeme tak mít okamžitě k dispozici až dvojnásobek položek, což výrazně zrychlí jejich doručení. Zároveň začneme budovat přítomnost v offline světě. Vloni otevřená výdejna v pražské Jenči jednoznačně potvrdila zájem zákazníků, proto budeme silně investovat do vlajkových prodejen ve velkých městech V menších městech jednáme s několika partnery o partnerských výdejnách," doplnil Vopařil.

Na jaře letošního roku také dojde na plánovanou vlastní dopravu pro nadrozměrné produkty, která bude nejdříve fungovat v Praze, rychle však bude následovat rozšíření do dalších velkých měst. "Rozjíždíme také novou službu pro firemní a VIP zákazníky, kterým budeme věnovat nadstandardní péči," řekl Vopařil.