reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova dotočila po 113 natáčecích dnech seriál Chlap inspirovaný skutečnou událostí Hráči dne

09:42, 26. 4. 2022

Televize Nova dotočila nový seriál Chlap, poslední klapka padla (foto) ve filmovém ateliéru v Panenských Břežanech. S nemocnicí Centrum se herci i štáb loučí po 113 natáčecích dnech. Poslední epizodu šestnáctidílného cyklu budou diváci moci zhlédnout ve druhé půlce června 2022.

"Bylo to jedno z těch natáčení, na které nikdy nezapomenete. Takové, kde si v jednu chvíli sáhnete až na dno svých sil. Zejména kvůli zdánlivě nikdy nekončící pandemii koronaviru, který natáčecí plán nespočetněkrát doslova rozerval na kusy, aby jej štáb po nocích slepoval znovu dohromady zatímco telefonoval na všechny strany a sháněl všemožné záskoky. Náročná byla i extrémně rychlá realizace kulis pro seriálovou nemocnici Centrum. První práce na místě začaly v polovině srpna loňského roku a v polovině října se v hotovém komplexu už natáčelo," uvedl showrunner seriálu Petr Bok.

Během 113 natáčecích dnů se na place vystřídalo téměř 150 herců a kromě ateliéru v Panenských Břežanech štáb zamířil také na několik míst v Praze a Středočeském kraji. Mimo jiné se natáčelo v Lužci nad Vltavou, lomu Amerika, v Kralupech nad Vltavou nebo v Líbeznici. Letošní premiérové díly seriálu Chlap dosáhly průměrné sledovanosti 828 tisíc diváků v cílovce 4+. Příběh o úspěšném a uznávaném doktorovi Ondřeji Frankovi (Tomáš Maštalír), který následkem zranění ztratí paměť, vychází ze skutečné události.