Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova přepne do volebního režimu od 2. srpna, koalice dostanou jen jeden hlas Hráči dne

18:49, 12. 7. 2021

Záležitost, ve které se investiční skupina PPF musí pohybovat opatrně jako v minovém poli. Ovládaná televize Nova čerstvě stanovila zásady a podmínky, kterými se bude řídit během volebního zpravodajství. Od 2. srpna zpravodajství TV Nova přejde plně do volebního režimu. "Znamená to několik zásadních povinností, a to jak pro nás interně, například všichni reportéři, editoři, producenti a vedení redakce musejí mít do tohoto dne podepsaný volební kodex zpravodajství TV Nova, tak samozřejmě externě směrem k politikům a našim divákům," uvedl Kamil Houska (foto), ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova.

To bude důležité pro důvěryhodnost zpravodajství. S nestranností svého vystupování, zejména na sociálních sítích, měli v poslední době problém zejména někteří zaměstnanci zpravodajství České televize, viz nedávná kauza František Lutonský (zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT, pozn. aut.) a jeho zmatený tweet o prezidentských volbách a tornádu.

Pravidlem pro prezentace jednotlivých stran ve zpravodajství Novy bude, že "zástupci stran, které jsou v jakékoliv koalici, se počítají jako jeden subjekt a za ten mluví pouze jeden hlas - ten, který si zvolí koalice samotná." To znamená, že jednotlivé strany koalice Spolu nebo Piráti+STAN dostanou méně prostoru, než kdyby kandidovaly samostatně.

Do zpravodajských relací bude TV Nova oslovovat politické strany, hnutí a koalice, které budou v průběžných volebních odhadech dosahovat alespoň 3 procenta hlasů, vždy alespoň v jednom z volebních průzkumů. V potaz se podle Novy berou volební průzkumy těchto zavedených agentur: Kantar, STEM, CVVM, Median, Sanep, IPSOS.

Rozhovorům s předsedy politických stran a hnutí, které byly zvoleny do sněmovny v předchozích parlamentních volbách, se bude v září a říjnu věnovat Bára Divišová ve pořadu Napřímo v rámci TN Live, živého internetového vysílání na Tn.cz. Od 20. září do 5. října se v Televizních novinách objeví pravidelná rubrika mapující zásadní politická a společenská témata, např. doprava, sociální zabezpečení, kultura, zdravotnictví, zahraniční politik nebo ekologie. Parlamentní volby se konají 8. a 9. října 2021.