reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova tvrdí, že počet předplatitelů platformy Voyo.cz překročil 400 tisíc Hráči dne

07:53, 20. 10. 2022

Televize Nova (majitel PPF) oznámila překročení hranice 400 tisíc předplatitelů u stramovací platformy Voyo.cz. Má jít o skutečně platící zájemce (předplatné je 159 korun za měsíc) v Česku a na Slovensku, tedy bez uživatelů v režimu free trial (zkouška na 7 dní zdarma). Cílem Novy (na fotce šéf digitálu mateřské CME Daniel Grunt, který má rozvoj Voya na starosti) je získat milion předplatitelů na obou trzích do roku 2026. K dosažení tohoto cíle Nova investuje stovky milionů do obsahu, především do výroby originálních seriálů.

"Voyo chce stát vedle těch největších hráčů na trhu jako nejsilnější lokální služba, která nabízí uživatelům nejvíce českých filmů a seriálů. Je celosvětovým trendem, že si domácnosti předplácí více SVOD služeb. Očekáváme, že v roce 2025 to budou v průměru tři. Voyo chce být jednou z nich. Od tohoto cíle jsme doslova nadohled," věří Grunt. K dalším silným SVOD hráčům v Česku patří Netflix, HBO Max či Disney+. Vlastní SVOD platformu plánuje zakrátko spustit TV Prima, Česká televize zase na trhu nabízí bezplatnou streamovací knihovnu iVysilani.cz.

V příštím roce Voyo nabídne například druhou řada minisérie Iveta, akční thriller Extraktoři, který se aktuálně natáčí na tureckých lokacích, ve Zlíně se dokončuje komediální seriál Sex O'Clock. Ještě letos pak Voyo nabídne komediální seriál Gumy s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích a historickou minisérii Král Šumavy.