Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova vysílá do zahraničí první stálou zpravodajku Hráči dne

08:12, 7. 2. 2022

Televize Nova bude mít svou první zahraniční zpravodajku. Po loňském spuštění TN Live a dokončení nového zpravodajského studia nasadí od 1. března v Bruselu jako svého stálého zpravodaje Hátu Sassmannová (foto), která se nyní věnuje tématům z domácí politiky, ale má zkušenosti i ze zahraniční redakce. Nova měla v minulosti jen zpravodaje na Slovensku.

"V druhé polovině letošního roku nás čeká české předsednictví v Radě Evropské unie a naše zpravodajství, které je nejsledovanější v zemi, chce být samozřejmě velmi intenzivně u toho. Tento post je to pro nás dlouho plánovaným klíčovým krokem," uvedl Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova.

Sassmannová nebude dle tvrzení televize připravovat reportáže a dělat rozhovory pouze přímo z Bruselu, ale bude se "vydávat na všechny důležité události v okolních zemích, a to včetně Velké Británie a Francie". Sassmannová je na Nově od roku 2018, předtím pracovala v Seznam.cz. Na svém LinkedIn profilu má rovněž do roku 2018 uvedenu jako pracovní zkušenost a pozici "servírka, podnik Pod Calvárií, Úštěk".