Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova získala další práva na evropské fotbalové soutěže, zápasy se přesouvají z ČT Hráči dne

09:13, 1. 5. 2024
Televize Aleš Borovan

Týmu televize Nova (majitel PPF) se podařil nákup dalších sportovních práv. "Stanice Nova Sport bude nově vysílat ty nejlepší zápasy z Evropské a z Konferenční ligy UEFA. Od nové sezony budou čtvrteční fotbalové večery na Nova Sport 5 patřit první volbě zápasu Evropské, nebo Konferenční ligy UEFA," oznámila stanice. Až doposud se fotbalové zápasy evropských pohárových soutěží vysílaly na České televizi. Od sezóny 2024/2025 se tato práva přesouvají na Novu.

Nova Sport 5 je podle zástupců TV Nova v nabídce O2 Czech Republic (rovněž PPF), Telly, Skylink a nově také u Vodafone. Stanice Nova Sport 6 je k dispozici v nabídkách O2 Czech Republic, Telly a opět nově u distributora Vodafone. "Ve fotbalových studiích se opět představí stálí experti, společně s novými posilami, které představíme na startu nové sezony. K zápasům českého zástupce budeme nabízet maximální servis v podobě našeho štábu, který bude cestovat s týmem," uvedl šéf fotbalové sekce Nova Sport Milan Štěrba.

Evropská a Konferenční liga UEFA se od nové sezóny rozšíří z 32 na 36 týmů. Přechází se na systém ligy, ve které budou kluby seskupeny do jedné společné skupiny v rámci každé pohárové soutěže. Každý tým bude mít zaručené čtyři domácí a čtyři venkovní zápasy. Český fotbal bude mít v obou soutěžích hned několik zástupců.