Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Prima natočila nový seriál, inspirovaný skutečnou politickou kauzou v Česku Hráči dne

11:12, 3. 6. 2022
Televize Aleš Borovan

Skutečná politická kauza v České republice kolem Jany Nagyové a Petra Nečase inspiroval televizi Prima k výrobě nového seriálu. Osmidílná série Sedm schodů k moci (foto), který vypráví "příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít za tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc". Skutečná jména jsou však v seriálu změněna.

Autorem námětu a scénáře je publicista Josef Klíma. Hlavní role Anny Malé a Tomáše Vichra získali Eva Josefíková a Jiří Vyorálek. Dále hrají Tomáš Měcháček, Veronika Žilková, Jana Krausová, Michal Novotný, Michal Dalecký, Betka Stanková, Soňa Norisová atd.

Seriál vznikl v režii Jiřího Chlumského a Martina Koppa. "Do volné dramatizace tématu známé politické kauzy se pouštíme vůbec poprvé. Josef Klíma na základě své letité praxe a znalosti politického prostředí a politických kauz napsal zdánlivě šokující příběh, kterému nechcete ani věřit, že by se ve skutečnosti mohl stát. Bude na každém divákovi, jakou míru pravdivosti v něm bude ochoten hledat a najít," uvedla ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová.

Projekt pro Primu natočila produkční firma Unit and Sofa Praha, zastoupená producenty Šárkou Chlumskou Oujezdskou a Janem Hlavsou.