Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

TV Prima žádá pro novou zpravodajskou stanici dvě licenceHráči dne

06:24, 9. 4. 2019

Televize Prima (na fotce ředitel Marek Singer) si pro chystaný zpravodajský kanál CNN Prima News u vysílací rady zažádala o dvě licence - jednu pro terestrické vysílání a jednu pro satelitní přenos. Primácká zpravodajská stanice by měla odstartovat během následujících dvanácti měsíců. Pro druhou komerční televizi (majitel Ivan Zach) je připravovaný holport se CNN International Commercial riskem i výhrou zároveň.

Risk: brand a reputace CNN jako nezávislého a objektivního média je nyní brutálně (možná nenávratně) poničen po současném skandálu s několikaletým publikováním fake news a konspirací ohledně vymyšlené spolupráce Donalda Trumpa a Ruska. Výhra: americká stanice je stále vnímána jako velká značka s určitou historií. Spojení se CNN bezpochyby pomůže ochránit zpravodajství Primy a stanici samotnou před útoky vedené přes Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Plus se Primáci mohou dostat k zajímavému know-how.

CNN Prima News má vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu. Obsah bude tvořit jak domácí zpravodajství, zajišťované skupinou Prima, tak mezinárodní zpravodajství a pořady dodávané CNN. Na domácích reportážích se budou podílet také regionální zpravodajské týmy Primy. Vznikne rovněž nová online platforma se zpravodajským obsahem. CNN Prima News bude zajišťovat zpravodajský obsah i pro ostatní kanály skupiny Prima. Nová stanice bude dostupná v terestrickém vysílání i v nabídce kabelových a satelitních operátorů. Vysílat bude v českém jazyce.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Ogilvy One: marketingová agentura ze skupiny WPP (čtvrtinu drží Vladimír Šolc) v roce 2018 utržila přes 135 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 26 milionů méně. Čistý zisk se zvýšil z 8,7 milionu na 9,2 milionu korun.

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Prahy zmalovance Kiss. Koncert se uskuteční v červenci 2020 v O2 Aréně.

 • Active Radio: odpolední show na rádiu Evropa 2 nově moderuje dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra.

 • Mall Group: platební služba Mall Pay během prvního roku na trhu oslovila více než 70 tisíc zákazníků. Dokončila vstup strategického partnera ČSOB a chystá vlastní platební kartu. V příštím roce cílí na hranici až 100 tisíc aktivních zákazníků a stovku partnerů.

 • Booking.com: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com a potvrdil tak pokutu ve výši 8,336 milionu korun, která firmě byla uložena za zakázané vertikální dohody.

 • Live Nation: velká koncertní agentura v květnu 2020 přiveze do Prahy (Tipsport Aréna) koncert americké nu-metalové kapely Korn.

reklama
 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Terminátor: Temný osud

Nový Terminátor: Temný osud, který dějově navazuje na kultovního Terminátora 2: Den zúčtování (1991), nemusel být vůbec špatný film. Už jen účast původní Sarah Connorové v podání herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamese Camerona na postu producenta z něj dělají pozoruhodnou a slibnou záležitost. Tim Miller (kultovní Deadpool) na režisérské židli je pak zárukou kvalitní filmařiny a skvělé akční podívané.

Jenomže to celé přebíjí závany prapodivných a bohužel módních -ismů (genderismus, feminismus atd.), které z aktuálního Terminátora dělají především ideologickou záležitost. V novém feministickém Terminátorovi již ženy nerodí spasitele lidstva Johna Connora (mimochodem s touto postavou se zde tvůrci vypořádali hodně nesmyslně), ale rovnou se stávají alfa ranařkami, které vedou odboj proti strojům. Lidská bojovnice vyslaná z budoucnosti Grace (Mackenzie Davis) je podivným bezpohlavním stvořením, jako vypadlým z těch nejvlhčích snů transgender fanatiků. To potlačuje původního ducha i celou logiku vyprávění dosavadní série (návaznosti, pokud John Connor neexistuje, tak první dva díly nedávají smysl atd.).

Ale samozřejmě, zkušené tvůrčí duo Miller - Cameron si pohlídalo, aby zejména akční scény byly na špičkové úrovni. Choreografie bojových scén, filmové triky (výrobní rozpočet 185 milionů dolarů) a správně zlounský smrtící Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) částečně vyrovnávají ideologické blouznění. Sečteno: Terminátor: Temný osud je bohužel schizofrenní dílko. Oživuje ducha prvních dvou Terminátorů, aby jej následně rozšlapalo na kusy. Fanoušek původní série má těžkou, skoro neřešitelnou volbu.