Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Prima žádá pro novou zpravodajskou stanici dvě licence Hráči dne

06:24, 9. 4. 2019
Televize Aleš Borovan

Televize Prima (na fotce ředitel Marek Singer) si pro chystaný zpravodajský kanál CNN Prima News u vysílací rady zažádala o dvě licence - jednu pro terestrické vysílání a jednu pro satelitní přenos. Primácká zpravodajská stanice by měla odstartovat během následujících dvanácti měsíců. Pro druhou komerční televizi (majitel Ivan Zach) je připravovaný holport se CNN International Commercial riskem i výhrou zároveň.

Risk: brand a reputace CNN jako nezávislého a objektivního média je nyní brutálně (možná nenávratně) poničen po současném skandálu s několikaletým publikováním fake news a konspirací ohledně vymyšlené spolupráce Donalda Trumpa a Ruska. Výhra: americká stanice je stále vnímána jako velká značka s určitou historií. Spojení se CNN bezpochyby pomůže ochránit zpravodajství Primy a stanici samotnou před útoky vedené přes Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Plus se Primáci mohou dostat k zajímavému know-how.

CNN Prima News má vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu. Obsah bude tvořit jak domácí zpravodajství, zajišťované skupinou Prima, tak mezinárodní zpravodajství a pořady dodávané CNN. Na domácích reportážích se budou podílet také regionální zpravodajské týmy Primy. Vznikne rovněž nová online platforma se zpravodajským obsahem. CNN Prima News bude zajišťovat zpravodajský obsah i pro ostatní kanály skupiny Prima. Nová stanice bude dostupná v terestrickém vysílání i v nabídce kabelových a satelitních operátorů. Vysílat bude v českém jazyce.