Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Úspěšná hra Arma 3 slaví deset vlet od vydání, doposud se jí prodalo přes 10 milionů kusů Hráči dne

08:22, 8. 9. 2023

Herní studio Bohemia Interactive za pár dní, 12. září, oslaví deset let od vydání velmi úspěšné hry Arma 3 (screen). Populárního vojenského simulátoru se doposud prodalo více než 10 milionů kopií, stále jej hrají stovky tisíc hráčů měsíčně. "Na oslavu plánuje Bohemia Interactive výroční živý stream, dvoutýdenní slevy na Steamu a bezplatnou aktualizaci platformy," uvedla firma.

Alfa verze hry Arma 3 byla poprvé vydána v březnu roku 2013. Byla jedním z prvních titulů, které vstoupily do programu Steam Early Access, a stala se první hrou, která z programu Early Access vyšla, když byla 12. září 2013 vydána verze 1.00. Od té doby Arma 3 obdržela přes 50 bezplatných aktualizací a byla posílena 10 balíčky DLC a 2 rozšířeními, kterých se dohromady prodalo přes 11 milionů.

Bylo také vydáno pět Creator DLC, které vyvinula studia třetích stran v rámci iniciativy Creator DLC. Kromě široké škály oficiálního obsahu se Arma 3 stala také platformou pro obsah vytvářený uživateli - na Steam Workshopu hráči sdíleli více než 300 tisíc položek, které do hry zdarma přidaly spoustu komunitou vytvořených scénářů, assetů, zvuků, herních prvků a celkových konverzí.