Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Úspěšný spisovatel Vondruška vydává nová sci-fi román z roku 2068 Hráči dne

10:00, 9. 12. 2021

Známý a prodávaný spisovatel Vlastimil Vondruška (foto), který u čtenářů boduje hlavně díky historickým románům a detektivkám, posílá na knižní trh sci-fi novinku Neviditelní (nakladatelství MOBA). Děj čtenáře zavede do roku 2068, po tzv. Velkém resetu. Ten zavedla skupina mocných "kvůli nutnosti zabránit chaosu, ničení planety, dát všem stejná práva a odstranění chudoby. Jediným majetkem lidí se stal biočip, který kontroluje, zda dělají to, co mají. Sledovací systém rozhoduje, kde má jeho nositel pracovat a bydlet, kde dostane najíst a kam se může jít bavit."

"Čím víc se zamýšlím nad literaturou, tím víc se mi zdá, že nejsou témata historická, současná a budoucí, protože my, lidé, jsme stále stejní a prožíváme vlastně totéž, jen v jiných kulisách. V průběhu staletí musíme samozřejmě řešit odlišné problémy, bojovat s jinými nepřáteli, trápit se s různými vládci a smát se jiným žertům, ale všichni, a to bez výjimky, musíme také prožívat své dětství, učit se, hledat první lásky, zápasit o místo na slunci, budovat domov, ale také přijmout fakt stáří a postupného odchodu z tohoto světa. To nemůže změnit žádná ideologie či vyhláška," komentoval Vondruška.

Vondruška je podle statistik Národní knihovny v posledních letech v českých knihovnách nejčtenějším českým autorem. Prodal více než 1,6 milionů tištěných knih a přes 50 tisíc audioknih, několik titulů vyšlo v zahraničí.