reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V čele asociace producentů bude pokračovat Vratislav Šlajer, APA přijala nové členy Hráči dne

12:27, 8. 4. 2022
Televize Film Aleš Borovan

Profesní organizace Asociace producentů v audiovizi (APA) zvolila nové vedení - dosavadní předseda Vratislav Šlajer (na fotce vlevo; společnost Bionaut) bude v čele APA další dva roky. Šlajer vede asociaci již od roku 2017 a stal se  společně s Filipem Bobiňskim (Dramedy Productions) i zastupujícím členem v oblasti televizní tvorby.

Český film budou následující dva roky v rámci APA hájit producenti Jiří Konečný (endorfilm), Pavel Strnad (Negativ) a Ondřej Zima (Evolution Films). Reklamní a zakázkovou sekci reprezentují Monika Kristlová (Dawson Productions) a Petra Ondřejková (Amazing Production), která se zároveň stala místopředsedkyní APA. Animovanou tvorbu bude zastupovat Michal Podhradský (animation people) a dokument Radim Procházka (Produkce Radim Procházka).

Zároveň asociace producentů přijala šest nových členů, jimiž jsou společnosti z oblasti audiovize: Bohemian Pictures z oblasti reklamní a dokumentární tvorby, jež v současné době vyvíjí také filmový scénář, Bontonfilm Studios (Prvok, Šampón, Tečka a Karel), Společnost Bratři (Kdyby radši hořelo či Párty Harder), MÍR Production (Tři Tygři ve filmu: Jackpot), One Way Ticket Films s hraným debutem Hranice lásky a Unit and Sofa Praha (Okupace, Národní házená). V současné době má APA 133 členů.