reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V Česku startuje nový technologický a inovační fond Prime Fund Hráči dne

09:35, 23. 1. 2021
Nové technologie Aleš Borovan

Manažer a investor Jan Svoboda (foto; ex-Prima, ex-Česká televize, ex-Dopravní podnik Hl. m. Prahy) spolu s dalšími hráči zakládá nový technologický a inovační fond Prime Fund, který plánuje investovat do "společností s významným know-how a kompetencemi v oblasti nových technologií, inovativních přístupů, cloudových a e-commerce řešení, infrastrukturních služeb, IT vývoje, kryptoměn, blockchainu atd.". Svoboda má odpovědnost za hlavní strategii fondu, fundraising a budování nových obchodních příležitostí.

Mezi další partnery fondu patří Adam Juřica (corporate governance a investiční proces fondu; zkušenosti s řízením fondů získal mimo jiné v Avant investiční společnosti), Lubomír Oravec (fundraising; je zakladatelem Erbia Business Club), právní aspekty v oblasti ICT práva pak řeší Josef Donát, dále Josef Vorel (ex-O2 ICT) a Radomír Čech (marketingová agentura Fast Forward).

"Již nyní jednáme s potenciálními partnery, jejichž byznys dlouhodobě generuje tržby ve vyšších stovkách milionů eur ročně. Jejich zdánlivou výhodou je stabilita a velikost, ale ve skutečnosti se jen komplikovaně posouvají kupředu, protože jsou často v technologiích značně pozadu za tím, co budoucí vývoj trhů a světa bude vyžadovat. A právě s nimi chceme budovat spin-off projekty," uvedl Svoboda.