Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V novém seriálu ČT o Československé televizi si Kryštof Hádek zahraje malého práskače Hráči dne

17:23, 20. 3. 2023
Televize Aleš Borovan

Je to již druhý seriál České televize v letošním roce, který zábavnou formou naznačuje, že se v ČT/Československé televizi s drobnou nadsázkou nedělá nic jiné, než že se souloží, konzumuje alkohol a fetuje. Po povedené sérii Dobré ráno, Brno! vstoupí na obrazovky veřejnoprávní stanice pětidílný seriál Volha (foto). První díl se bude vysílat v neděli 2. dubna v prime time na ČT1. Volha, "velký příběh malého práskače", je adaptací románu Karla Hynie.

"Volhu lze vnímat jako svéráznou historii Československé televize. Jde o fiktivní příběh podle 'zaručeně' skutečných událostí, který je současně i portrétem hlavního hrdiny, omezeného egocentrika, jenž vyniká ve vymýšlení drobných podvodů a triků. Jak si nakrást benzin, zfalšovat počet ujetých kilometrů, podvést manželku, zbavit se konkurence... Není proto divu, že se stane spolupracovníkem StB s krycím jménem Volha a bez jakýchkoliv výčitek svědomí donáší na všechny své spolupracovníky i pasažéry," uvedl kreativní producent Josef Viewegh.

Scénář měl na starosti Jan Pachl, Karel Hynie a Jan Novák, režíroval Pachl (Rapl, Cirkus Bukowsky). Výborné herecké obsazení zahrnuje kromě Kryštofa Hádka v hlavní roli i Kláru Melíškovou, Annu Geislerovou, Jiřího Dvořáka, Jiřího Lábuse, Vandu Hybnerovou, Tomáše Jeřábka, Stanislava Majera, Martina Pechláta či Bohumila Klepla.