reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V Praze se začal točit celovečerní film Arvéd o význačné postavě českého okultismu Hráči dne

08:54, 17. 2. 2021
Film Aleš Borovan

Konečně originální a zajímavé téma v českém filmu! Na začátku února odstartovalo natáčení nového životopisného filmu Arvéd (foto), vznikajícího v česko-slovenské koprodukci. Podstatná část natáčení proběhne v Praze v ateliérech ve Kbelích, kde filmaři pod vedením debutujícího režiséra Vojtěcha Maška a kameramana Dušana Husára natáčejí v dekoracích "na pomezí surreálného snu a uvěřitelné skutečnosti".

Předlohou filmu je kniha Malostranský ďábel, věnovaná životu jedné z význačných postav českého okultismu a hermetismu Jiřího Arvéda Smíchovského. Autor knihy, spisovatel Jan Poláček, je i spoluscenáristou filmu společně s režisérem Maškem (spolupráce na scénáři ke Křižáčkovi). Ten je rovněž autorem několika divadelních her a nositelem osmi cen Muriel za komiksovou tvorbu.

"Od začátku jsem věděl, že Arvéd je Michal Kern. Shodou okolností jsem se v době, kdy jsem s ním připravoval divadelní představení Mimo zápis, začal také zabývat myšlenkami na film o Arvédovi. Jsem velmi rád, že nabídky dalších hlavních rolí přijali moji oblíbení herci a herečky jako Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a Vojtěch Vodochodský, už při prvních zkouškách a přípravách potvrdili, že jsou ideální volbou. V menších rolích se objeví Ivana Uhlířová, Pavlína Štorková, Vojtěch Vondráček a Tomáš Kobr. Důležitou součástí hereckého obsazení jsou i vynikající slovenští herci Robert Jakab, Zvonko Lakčevič nebo Marian Labuda v roli bachaře," uvedl Mašek.

Producenty filmu jsou Kristýna Michálek Květová, Tomáš Michálek - Cinémotif Films v koprodukci s Ivanem Ostrochovským - Punkchart Films a Českou televizí - TPS Tomáš Baldýnský. Film podpořil Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálný fond, do kin jej uvede distribuční společnost Cinemart.