Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V Praze se začíná hrát nový původní muzikál Doktor Faust s Traplem a Grossovou Hráči dne

09:06, 21. 9. 2022
Muzikály/divadlo Aleš Borovan

Na pražský muzikálový trh vstupuje nový titul, původní český muzikál Doktor Faust (foto). Stojí za ním produkce KVArt Production a pražské Divadlo Na Maninách. Světová premiéra se uskuteční 22. září v Divadle Na Maninách. Ještě předtím jej první diváci mohli/mohou vidět v těchto dnech na třech veřejných zkouškách a na třech generálních zkouškách. Příběh podle tvůrců vychází z Goetheho románu o středověkém německém učenci Doktoru Faustovi, který vyměnil svou duši za slávu, bohatství a mládí. Charakter Mefistofela bude netradičně ztvárněn dvěmi postavami - mužem a ženou, kteří se budou v průběhu představení doplňovat.

"Naše dílo není snahou o filozofii, naopak je psané pro divácký zážitek. Jde o přezkoumání myšlenek hříchu, spásy a odpuštění způsobem, který nejsnáze proniká do diváckých srdcí - písněmi," uvedl autor textů písní a scénáře Jan Batysta. Hudbu složil Vojtěch Adamčík, režie David Cody. Producenty muzikálu jsou Kateřina a Jiří Duškovi (KVArt).

V hlavní roli Doktora Fausta alternují Zbyněk FricTomáš Trapl, v postavě Mefistofela se budou střídat Viktor Aaron, Ladislav Korbel Vojtěch Wosák. V jedné alternaci Markétky se objeví i Natálie Grossová, dcera někdejší českého premiéra.