Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V Praze skončilo natáčení miliardového seriálu Carnival Row Hráči dne

11:07, 31. 8. 2020
Televize Film Aleš Borovan

V uplynulých dnech v České republice padla poslední výrobní klapka druhé řady fantasy seriálu Carnival Row (foto) v hlavních rolích s Orlando Bloomem a Carou Delevingne. Ten zde produkují Amazon Studios a Legendary Television (v Česku natáčení organizuje serviska Stillking Features), o projektu Borovan.cz psal již dříve. Natáčení bylo přerušeno na počátku března kvůli pandemii koronaviru ve chvíli, kdy zbývalo dotočit pouhých 10 dní z celkových 121.

Uznatelné náklady na natáčení druhé řady v Česku jsou rozpočtovány na 1,4 miliardy korun. Po přičtení již vyúčtovaných nákladů první řady se dostáváme na částku téměř 3,1 miliardy korun, které se utratily za české výrobky a služby. Celková pobídka za obě řady tak bude činit celkem kolem 540 milionů korun.

"Suma 3,1 miliardy korun je rekordní částkou, kterou kdy zahraniční filmaři v České republice utratili. Je potřeba si uvědomit, že jde o přímou finanční injekci české ekonomice, z níž více než 60 procent jde nefilmovým malým a středním podnikům, a to nejen v oblasti stavebnictví, realit, pohostinství a cateringu, cestovního ruchu a dopravy, ale i zdravotnictví, energetiky, módního a kosmetického průmyslu, finančních a právních služeb a podobně," uvedla ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Druhá řada seriálu se začala točit 11. listopadu 2019, v plánu bylo strávit na lokacích a v ateliérech 121
natáčecích dní. Kromě Prahy a Studia Barrandov se točilo v Liberci, Doksanech a na zámku Sychrov, v Nelahozevsi, Toušni a Libochovicích.