Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

V roce nástupu Babiše na ministerstvo financí spadly PR agentuře Bison & Rose tržby o 60 milionů Hráči dne

13:20, 26. 5. 2016
Aleš Borovan

Velmi zajímavé! Jedna z největších PR agentur a TOP hráč politického marketingu Bison & Rose zažil v roce 2014 citelný pád - tržby se v daném roce snížily o 60 milionů (!) na 110 milionů korun ( v procentech minus 35). Výnosy v Česku za stejné období klesly ze 162 milionů na 100 milionů korun. Celkový zisk naopak mírně stoupl ze 4,2 na 5 milionů korun.

Agentura, kterou vlastní Miloš Růžička (foto), Olga Bisová, Roman Šmíd a Vladimír Bystrov, v daném roce přišla například o kontrakt se strategickou státní firmou Čepro (spravuje ji ministerstvo financí). Jen pro připomenutí, co je 2014 za rok - tehdy v lednu nastoupila nová vláda Bohuslava Sobotky (který s Růžičkou údajně konsultuje mediální témata) do úřadů. Včetně tehdy nového ministra financí Andreje Babiše, se kterým jsou majitelé Bison & Rose nyní na kordy (kupříkladu kauza horský hotýlek).

Naopak předloni začala Růžičkova a Bisové agentura pracovat pro velké firmy jako Amazon, Billa či Coca-Cola HBC. Mezi významné klienty firmy patří i energetický moloch ČEZ nebo ČSOB.