reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Václav Friedmann (ex-Sazka) nastupuje do Reflexu Hráči dne

13:14, 7. 12. 2021
Vydavatelství Aleš Borovan

Do nově vzniklé pozice ředitele redakce Reflex (mediální dům Czech News Center) nastoupil Václav Friedmann (foto). Má pomoci šéfredaktorovi Marku Stonišovi s byznysovým růstem titulu a s využitím společného potenciálu a synergie webu Reflex.cz a stejnojmenného týdeníku. Friedmann pracoval posledních 8 let v Sazce, kde vedl divizi korporátní komunikace. Předtím působil také jako šéf agentury Genius Media, která se toho času specializovala na online marketingové, PR a mediální služby, nebo jako redaktor a vedoucí vydání v České televizi.

"Reflex má na trhu obrovský potenciál a mým úkolem je ho naplno využít pro získání nejen nových uživatelů online, ale i čtenářů tištěného vydání. Chceme mimo jiné oslovit novou, mladou cílovou skupinu, a nabízet uživatelům a čtenářům nové, neotřelé formáty," komentoval Friedmann.

Vydavatelství Czech News Center (majitel Daniel Křetínský) v roce 2020 utržilo 2,12 miliardy. V meziročním srovnání to je nárůst o 82 milionů (v daném roce proběhla fúze s Czech Print Center). Čistý prodělek ve výši 137 milionů v roce 2019 se loni prohloubil na 363 milionů korun (vliv zaúčtování odpisů z oceňovacího rozdílu z nabytého majetku ve výši 386 milionů).