Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vejdělkův cyklus TV komedií se ve vysílání České televize objeví od poloviny října Hráči dne

18:02, 20. 9. 2022
Televize Aleš Borovan

Česká televize vyšle v polovině října na obrazovky nový cyklus čtyř televizních komedií Lékař léčí, láska uzdravuje Jiřího Vejdělka (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Tátova volha). Jako první se v neděli 16. října ve vysílání ČT1 v prime time objeví televizní film Bezva zuby na zásnuby. Následovat budou Ledviny bez viny (foto; 23. října), S písní v tísni (30. října) a Ruce v záruce (6. listopadu). Točit se začalo v únoru 2021, poslední klapka padla 3. července 2022.

Všechny čtyři scénáře napsal Marek Epstein (s Vejdělkem obnovil spolupráci po 15 letech), kameru měli na starosti Martin Šácha a Miloslav Holman. Hudbu složil Jan P. Muchow. Kreativním producentem cyklu je Jaroslav Sedláček, výkonnými producenty Jan Rolínek a Monika Effenbergerová. Do hlavních rolích Vejdělek obsadil výrazné herecké osobnosti: Jiřího Langmajera, Simonu Stašovou, Miroslava Hanuše, Hynka Čermáka, Elišku Balzerovou, Jana Nedbala či Annu Polívkovou.

"Nemoc je v našem příběhu důvodem k zastavení uprostřed životaběhu, k zamyšlení, jestli je v našem životě všechno tak, jak by být mělo. Hrdinové všech našich filmů se na konci svých příběhů vracejí do života lépe ukotvení, šťastnější. A nemůže za to nemoc, ale láska, ať už partnerská, nebo rodičovská," vysvětluje kreativní producent Sedláček.