Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Velkofilm Jan Žižka by měl do kin vstoupit v září. Čtyři roky po poslední klapce Hráči dne

08:13, 11. 4. 2022
Film Aleš Borovan

Téměř čtyři rok po poslední klapce vstoupí česko-americký velkofilm Jan Žižka (foto) do kin. Snímek, který představí zahraniční hvězdy jako je Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mít premiéru 8. září 2022. Nejde však o vlastní rozhodnutí producenta Petra Jákla ml. (na fotce vlevo).

" Termín mi byl přidělen Američany. A jelikož musíme mít premiéru zároveň v Americe i u nás, tak jsem to akceptoval," vysvětlil producent  a režisér s tím, že kdyby to bylo na něm, vybral by jinak. Snímek, který by měl být nejnákladnějším filmovým počinem všech dob u nás (rozpočet okolo 500 milionů korun), chce představit slavného vojevůdce "trochu jinak, než by možná diváci čekali".

"Je to příběh o zrodu vojevůdce a myslím, že budou lidé překvapeni z toho, jak je příběh koncipovaný. Všechno se odehrává v roce 1402, tedy v době Žižkova mládí, ještě před husitskými válkami. Je v něm všechno, co je potřeba o té době vědět, aby ji člověk pochopil. Také dostatek bojů, ale především velmi silný příběh, který člověka vede až do konce," uvedl Jákl. Je dobré podotknout, že z té doby o Žižkovi neexistují hodnověrné (nebo vůbec jaké) historické záznamy.

Kromě Jákla se na výrobě filmu podílí Cassian Elwes - J.B.J. Film a Double Tree Entertainment.