Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Velký e-shop s PC hrami Xzone navýšil tržby na 111 milionů Hráči dne

06:14, 19. 6. 2019

Druhý největší tuzemský prodejce počítačových a konzolových her Xzone (e-shop plus 5 kamenných prodejen) v uplynulém fiskálním roce duben 2018 - březen 2019 utržil 111 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 2 miliony více. Čistý zisk vyskočil ze 120 tisíc na 420 tisíc korun.

"To, že jsme dokázali udržet růst (i když mírný v jednotkách procent) a navíc si udrželi kladný výsledek hospodaření, je v dnešní době velký úspěch, protože herní retailový trh v ČR stagnuje a nebo dokonce mírně klesá. Důvodů je několik: končící životnost herních konzolí PlayStation 4 a Xbox One a čekání na novou generaci a k tomu také narůstající vliv digitálního prodeje mimo běžnou retailovou distribuci," uvedl spolumajitel Martin Schovanec.

Obchodu se dařilo výrazně růst v segmentu merchandise, což jsou různá trička, figurky a doplňkové předměty s motivem populárních herních sérií. Nejprodávanějšími herními tituly jsou v těchto měsících hry ze série Zaklínač (screen) nebo rozšíření Kingdom Come: Deliverance.

Firmu vlastní skupina podnikatelů Martin Schovanec (30 procent), Jiří Pospíšil (20 procent), Jan Hanuš (20 procent), Bohuslav Schovanec (15 procent) a Ladislav Hadač (15 procent).

Sdílejte článek: